Тайсън Фюри - биография, бокс рекорди, нетна стойност, тегло, височина и семейство

Тайсън Фюри

Независимо от вашето лично мнение за британцитебоксьорът в тежка категория, Тайсън Фюри, нищо не може да бъде отнето от изключителния му талант, който му спечели непобедим рекорд, както и обединените WBA (Super), IBF, WBO, IBO, списание Ring и линейни заглавия в тежка категория. Разберете повече за мощния боксьор и как успя да си направи име в спорта.

биография

Тайсън Фюри е роден на 12 август 1988 г.,в Wythenshawe, Манчестър до семейство на ирландски пътешественици. Баща му Джон, който сам е боксьор, кръсти сина си на американския боксьор в тежка категория Майк Тайсън, ход, който донякъде запечата кариерния път на сина му.

От съвсем млада възраст Фюри започва да тренира като абоксьор, печелейки различни местни състезания, преди да продължи да представя Ирландия и Англия на международно ниво. През 2006 г. Фюри спечели бронзов медал на младежкото световно първенство по бокс на AIBA. На следващата година той спечели шампионата на ЕС за юноши и беше класиран като третия най-добър боксьор в тежка категория за юноши, въпреки че когато дойде време той да спечели място на Олимпиадата в Пекин през 2008 г., той загуби от Дейвид Прайс. Това разочарование накара Фюри да се превърне в професионален боец, като вече натрупа аматьорски рекорд от 31 победи (26 КО) и 4 загуби.

Бокс рекорд

Тайсън Фюри

На млада 20-годишна възраст Тайсън Фюри направи своетопрофесионален дебют в двубой срещу унгареца Бела Гьонгьоси, който той победи от ТКО в първия кръг, за да обяви пристигането си на боксовата сцена. След седем двубоя, които всички спечели с нокаут в първите четири кръга, Фюри получи първия си истински тест от съгражданина си англичанин Джон Макдермот през септември 2009 г. Битката беше близка, въпреки че Фюри бе обявен за победител по точки при спорни обстоятелства. Двойката отново отиде при него след няколко месеца, но този път Фюри нокаутира опонента си, за да спечели първата си титла, английската титла в тежка категория.

Фюри събра рекорд от 14-0, за да получи ударсъщо непобедимият боец ​​в тежка категория, Дерек Чисора, за титлите в тежка категория на британските и общите държави, които той завоюва с единодушно решение. Фюри продължи да се издига в редиците, като добави ирландската титла в тежка категория към колекцията си, преди да излезе срещу американския боксьор Вини Маддалоун за вакантната титла на WBO Inter-Continental в тежка категория, която той също спечели.

През ноември 2014 г. Тайсън Фюри и старият враг Чисораотново се сблъска и той спечели европейските и WBO International титли в тежка категория. Тази победа му спечели битка с Владимир Кличко през ноември 2015 г., където той изненада света, като разстрои украинеца да спечели титлите си в тежка категория на WBA (Super), IBF, WBO, IBO, Lineal и The Ring. След победата обаче Фюри се забърка с допингови обвинения и злоупотреба с наркотици, което доведе до забраната му да спортува, тъй като титлите му бяха отнети.

През 2018 г. обаче Тайсън Фюри успя да кандидатства отновои да му върнем лиценза за бокс. Досега той можеше да запише две победи и сега е насрочено да се бори с непобедимия американски боксьор Деонтей Уайлдър за титлата в тежка категория на WBC.

Нетната стойност на Тайсън Фюри

Въпреки твърденията на Тайсън Фюри за него като а„Пола“ и получаването на надбавка от британското правителство, тъй като не е имал работа, от Celebrity Net Worth съобщават, че носителят на наградата „Ring Ring Upset of the Year and Fighter of the Year“ има нетна стойност от 20 милиона долара.

Фюри, който все още не е опитал поражение в 27 двубоя,успя да натрупа такава огромна нетна стойност чрез спонсорски сделки и плащания от различните си победи. От октомври 2018 г. най-голямата му заплата дойде от двубоя му с Кличко, където според съобщенията той вдигна нагоре 3,5 милиона паунда, след като победи дългогодишния световен шампион.

семейство

Тайсън Фюри идва от семейство, което има дългоистория с бокс. Баща му Джон Фюри първо е нелицензиран боец ​​с голи кокалчета, който по-късно става британски претендент в тежка категория през 1991 г. Братовчедите му са Анди Лий, пенсиониран боксьор, който някога е носител на титлата на WBO в средна категория, Хоси Бъртън, бивш британски шампион в лека тежка категория , и Хюи Фюри, британският шампион в тежка категория от май 2018 г.

Освен това се казва, че е далечен роднина нанепобеден шампион по бокс с боси кокал Бартли Горман, който получи прякора краля на циганите, фраза, в която Фюри изложи псевдонима си „Цигански крал“.

През 2009 г. Фюри си размени обети със съпруга Парис (неMulroy), след като са излизали от около четири години. За двойката се казва, че са се срещнали на сватба през 2005 г. и почти скоро след това започват запознанства. Заедно имат четири деца; Принц Джон Джеймс, Венецуела, принц Тайсън Фюри II и Валенсия Амбър.