6 най-големи завръщания в историята на футбола

Тази седмица Барселона излезе с онова, което някои твърдяха за най-голямото завръщане досега в нокаута на Пари Сен Жермен.

Каталунският клуб заби парижани с 6: 1 в Nou Camp, за да преодолее дефицит с 4: 0, за да премине на четвъртфиналите в елитния клубен турнир в Европа.

Когато вълнението се задуши малко надолуи всички възвърнаха дъха си от вълнуващия футболен мач, въпросът, на който сега трябва да се отговори, е играта Барселона - Пари Сен Жермен най-голямото завръщане в историята на футбола?

Най-голямо завръщане някога

Старата футболна поговорка, която казва, че играчите трябвапродължете, докато финалната свирка няма смисъл на теория, но е трудно да се действа, особено когато оловата изглежда непреодолима и опозицията е много силна.

Една поговорка, която обаче помага за каузата на играчите да се борят за завръщане, е тази, която казва, че е нужна само секунда, за да вкара гол.

Ние от BuzzKenya избрахме 6 от най-големите връщания в историята на футбола.

6. Нюкасъл срещу Арсенал (2011)

Този мач от Висшата лига видя, че Нюкасъл произвежда зашеметяващо завръщане от 4-0 надолу до нивото на ниво срещу надеждата за титлата Арсенал.

Страната на Арсен Венгер изглежда е взела и трите точки от играта, преди да загуби Абу Диаби от червен картон, за да реагира ядосано на лошо решение на Джоу Бартън.

Магите се върнаха да щурмуват обратно с два Бартондузпи от двете страни на удар на Leon Best преди Cheick Tiote ограничи изключителното и със сигурност най-голямото завръщане в историята на Нюкасъл с волей от 25 метра, който влезе право в гърба на мрежата.

5. Рединг срещу Арсенал (2012)

Арсенал прави друга поява в списъка, нотози път те бяха тези, които се бориха назад, когато гледаха надолу и навън. Артилеристите се върнаха с 4-0 надолу след 37 минути, за да победят Ридинг 7-5 в продълженията, за да преминат в четвъртфиналите на Купата на столицата.

Залп на Джейсън Робъртс, Лоран Косциелнигол, удар на Майкъл Лайгертууд и заглавието на Ноел Хънт изглеждат осъдиха Арсенал на стадион Мадейски, докато голове от Тео Уолкът, включително последния втори удар в контузионно време, Оливие Жиру и Косиели отнесоха играта в продължения.

Маруан Чамах и Павел Погребняк си разменихаголове в продължения, тъй като дузпите изглеждаха сигурни, докато Уолкот не изпълни хеттрика си в 120-ата минута, преди Чамах да циментира работата със сладък лоб в контузията на продълженията.

Тази завладяваща игра беше най-голямото завръщане на купата Capital Capital.

4. Ман Юнайтед срещу Байерн Мюнхен (1999)

"Това е най-великият момент в живота ми", каза тойСър Алекс Фъргюсън като негова страна победи Байерн с два гола за вредата от Теди Шерингам и Оле Гунар Солскер, за да завърши това прочуто завръщане във финала на Шампионската лига.

Ман Юнайтед изостана след шест минути в средатамач от пряк свободен удар на Марио Баслер. И двата отбора продължиха да търгуват удари, въпреки че играчите на Байерн бяха превъзходни и не щастливи, за да не увеличат предимството си.

Фъргюсън продължи да представя двамата голмайсторидокато Червените дяволи натиснаха, за да се върнат в играта. В „отнема само секунда, за да вкара гол“, казвайки, че в този мач беше даден живот, когато Юнайтед вкара от корнер и изглежда, че принуди допълнително време.

По-малко от 30 секунди след последващия старт, Юнайтед форсира още един корнер и вкара от него, изпращайки играчите на Байерн Мюнхен на земята.

Според слуховете лентите на Байерн Мюнхен вече са поставени на трофея, тъй като изглежда, че германската страна ще спечели играта три минути по-рано.

3. Депортиво Ла Коруна срещу Милан (2004)

Deportivo La Coruna изпълни това, което изглеждаше ввреме да бъде най-голямото завръщане в историята на футбола и Шампионската лига, като събаряме Милан, тогава защитаващите се шампиони и фаворити, 4-0, след като отстъпи 4-1 от първия мач на мача си от четвъртфиналите.

Умен изстрел на Уолтър Пандиани, глава на Хуан Карлос Валерон и ожесточен изстрел на Алберт Луке изведе Депортиво напред по голове на гостите до полувремето.

Капитанът на клуба Фран Гонсалес, който игра заотбор от втората дивизия в края на 80-те и до този момент е техният рекорден външен представител, вкара четвъртият, за да се увери в преминаването си към полусезона.

2. Барселона срещу ПСЖ (2017)

Барселона е второто най-голямо завръщане във футбола.

Никоя страна досега не е преобърнала четири гола първи мачдефицит преди и с две минути нормално време и три гола са необходими, Барселона със сигурност произведе нещо, за което може да не станем свидетели отново.

Два бързи гола на Неймар изравниха агрегатарезултат от 5-5, въпреки че парижани щяха да продължат да управляват голове в гостите до петата минута на времето за спиране, когато Серги Роберто бие в офсайд капана, за да създаде част от историята.

1. Ливърпул срещу Милан (2005)

Наричано чудото на Истанбул и може би наНай-голямото завръщане досега, Ливърпул се отказа от гробовете на поражението през второто полувреме, за да наложи допълнително време, преди да надигра Милан от дузпите на дузпи във финала на Шампионската лига през 2005 г.

Паоло Малдини и скоба на Ернан Креспо дадоха предимство на Серия А с 3: 0 на полувремето само за Ливърпул, за да изравни въпросите с голове на Стивън Джерард, Владимир Смицер и Хаби Алонсо.

Играта се влече в допълнително време и след товадузпи с Ливърпул задържаха нервите си, тъй като Йежи Дудек спаси и Андреа Пирло, и Андри Шевченко, след като Сергиньо изстреля първия удар над щангата, за да вдигне петата си европейска титла.