6 najvećih povratnih informacija ikada u povijesti nogometa

Barcelona je ovaj tjedan osmislila ono što su neki tvrdili da je najveći povratak koji je ikada nokautirao Paris Saint-Germain.

Katalonski klub svladao je Parižane sa 6: 1 na Nou Campu i nadvladali prvoligaški deficit od 4: 0 i plasirali se u četvrtfinale elitnog klupskog turnira u Europi.

Uzbuđenje je malo sišloi svi su povratili dah od uzbudljive nogometne utakmice, pitanje na koje bi se sada trebalo odgovoriti glasi: je li igra Barcelona - Paris Saint-Germain najveći povratak ikad u povijesti nogometa?

Najveći povratak ikad

Stara nogometna poslovica koja kaže da bi igrači trebalinastavite dok konačni zvižduk nema smisla u teoriji, ali teško je djelovati, pogotovo kada vođa izgleda nepremostivo, a opozicija je vrlo jaka.

Jedna poslovica koja ipak pomaže uzroku da se igrači bore za povratak je ona koja kaže da je za postizanje gola potrebna samo sekunda.

Odabrali smo 6 najvećih povratnih rezultata u povijesti nogometa.

6. Newcastle i Arsenal (2011)

Ovo prvenstvo u Premier ligi donijelo je Newcastleu nevjerojatan povratak od 4-0 do razine zaostatka protiv naslova nada navijača Arsenala.

Čini se da je igrač Arsena Wengera uzeo sva tri boda iz igre prije nego što je izgubio Abou Diabyja s crvenim kartonom zbog ljutnje zbog lošeg napada Joeya Bartona.

Sokoli su se vratili s dva Bartonapenali s obje strane pogotka Leon Best-a prije Cheicka Tiotea isključili su izvanredan i zasigurno najveći povrat u povijesti Newcastlea s volejom od 25 metara koji je ušao ravno u zadnji dio mreže.

5. Reading vs Arsenal (2012)

Arsenal čini još jedno pojavljivanje na popisu, aliovoga puta oni su uzvratili kad su gledali dolje i van. Pušači su se vratili sa 4-0 dolje u 37. minuti, pobijedivši Reading 7-5 u produžetku da bi se plasirali u četvrtfinale Capital One Cupa.

Odbojka Jason Roberts, Laurent Koscielnygol, udarac Mikele Leigertwood i noel Hunt glavom izgledalo je kao da su osudili Arsenal na Madejskom stadionu sve dok golovi Theoa Walcotta, uključujući i posljednji drugi udarac u vrijeme ozljede, Olivier Giroud i Koscielny povedu igru ​​u produžetak.

Marouane Chamakh i Pavel Pogrebnyak su se izmjeniligolovi u produžetku jer su penali izgledali izvjesno sve dok Walcott nije završio svoj hattrick u 120. minuti prije nego što je Chamakh cementirao posao simpatičnim lobom u ozljedu produžetka.

Ova zadivljujuća igra bila je najveći povratak Kupa kapitala Capital One.

4. Man United protiv Bayern München (1999)

"Ovo je najveći trenutak mog života", rekao jeSir Alex Ferguson s njegove strane pobijedio je Bayern s dva pogotka za vrijeme ozljede Teddyja Sheringhama i Olea Gunnara Solskjæra kako bi upotpunio ovaj poznati povratak u finale Lige prvaka.

Man United zaostao je nakon šest minuta igreutakmica iz slobodnog udarca Mario Baslera. Obje momčadi nastavile su trgovati udarcima iako su igrači Bayerna bili superiorni i nesretni što nisu povećali prednost.

Ferguson je predstavio dva strijelca goladok su se Crveni vragovi gurali da se vrate u igru. Govorio je „samo sekundu da postigne pogodak“, rekavši kako je u ovoj utakmici zaigrao život dok je United zabio iz kornera i izgledalo kao da je prisilio dodatno produženje.

Manje od 30 sekundi nakon naknadnog starta, United je forsirao još jedan korner i postigao pogodak, poslavši igrače Bayerna iz Minhena na zemlju.

Priča se da su vrpce Bayerna iz Münchena već postavljene na trofeju, jer činilo se da će njemačka strana dobiti igru ​​tri minute ranije.

3. Deportivo La Coruna vs Milan (2004)

Deportivo La Coruna izveo je ono što se činilo navrijeme za najveći povratak u povijesti nogometa i Lige prvaka rušenjem Milana, tada branitelja prvaka i favorita, 4-0 nakon što su zaostali 4-1 iz prvog meča njihove utakmice četvrtfinala.

Pametan šut Waltera Pandianija, glavom Juana Carlosa Valerona i žestok udarac Alberta Luquea doveo je Deportivo ispred golova do poluvremena.

Kapetan kluba Fran Gonzalez, koji je igrao zaekipa u drugoj diviziji u kasnim 80-ima i do danas, njihov rekorder u nastupu, postigla je četvrto mjesto kako bi osigurala svoj prolazak u polufinale.

2. Barcelona protiv PSG (2017)

Kao drugi najveći povratak fudbala ikad se pojavljuje Barcelona.

Nijedna strana nikada nije oborila prvoligaš s četiri goladeficita prije i s preostale dvije minute uobičajenog vremena i tri gola potrebna, Barcelona je zasigurno proizvela nešto čemu možda nećemo ponovno pripasti.

Dva brza gola Neymara izravnala su agregatskor na 5-5, iako su Parižani namjeravali napredovati u pravilu gostujućih golova do pete minute zaustavnog vremena, kada je Sergi Roberto pobijedio ofsajd zamku da bi stvorio dio povijesti.

1. Liverpool vs AC Milan (2005)

Nazvano čudo u Istanbulu i, vjerojatno, iNajveći povratak ikada, Liverpool se u drugom poluvremenu vratio iz grobova poraza kako bi na silu produžio vrijeme prije nego što je u finalu Lige prvaka 2005. pobijedio AC Milan.

Paolo Maldini i branič Hernan Crespo donijeli su prednost Serie A rezultatom 3-0 do poluvremena samo Liverpoolu za izjednačenje stvari golovima Stevena Gerrarda, Vladimira Smicera i Xabija Alonsa.

Igra se uvukla u produžetak i tadaKazneni udarci Liverpoola zadržali su živce dok je Jerzy Dudek spasio Andrea Pirloa i Andriya Shevchenko-a nakon što je Serginho prvi udarac šutnuo preko šanka za dizanje petog europskog naslova.